Algoclear Pro: zrównoważony sposób na bezpieczne i efektywne oczyszczanie trzciny strzechy.

 

Pokrycie dachowe ze słomy lub trzciny wykonywane na dachach o dużym spadku obecnie przeżywa renesans w budownictwie regionalnym (zajazdy) jak i w budownictwie mieszkalnym.

Ta metoda pokrycia dachu doskonalona w przeciągu setek lat, w obecnych czasach spełnia wszelkie wymogi nowoczesnego budownictwa. Tych, którzy wybierają dach ze strzechy, należy podziwiać za odwagę, jaką wykazują w dobie najnowszych technologii oraz skierowanie się ku naturze, podczas gdy większość populacji podąża za najnowszymi odkryciami i produkcjami. Dbałość o strzeche jest niezmiernie ważna, pozwala ona zachować trwałość i właściwości tego okrycia dachowego nawet przez kilkadziesiąt lat.

Jak oczyścić strzeche z mchu

Jak czyścić dach ze strzechy? Algoclear Pro: zrównoważony sposób na bezpieczne i efektywne oczyszczanie trzciny strzechy.

Właściwością środka powierzchniowo czynnego jest wytworzenie warstwy piany po rozpyleniu. Podobnie jak wszystkie surfaktanty, ma powinowactwo do lipidów i czyni je rozpuszczalnymi w wodzie. Czasami jest używany do odtłuszczania powierzchni lub usuwania z nich brudu. Właściwości biobójcze znajdują zastosowanie na dachu.

Składniki aktywne w produkcie mają następujące właściwości:

  • zabija warstwę biologiczną
  • nie utlenia ani nie wchodzi w reakcje z materiałami lub metabolitami
  • jest bezpieczny w stosowaniu, również na placach zabaw i sprzęcie dla dzieci
  • ulega rozkładowi w kontakcie z żywą biomasą

Skuteczne zastosowanie polega na zmoczeniu trzciny tak głęboko, jak przenika woda deszczowa. Strumień powinien być skierowany tak, aby przechodził przez otwarte końce trzcin i przestrzeń pomiędzy nimi. Jeżeli dolna warstwa biologiczna nie została osiągnięta w ciągu dnia, to przenikająca woda deszczowa będzie dalej rozprowadzać składnik aktywny.

Efekt zabiegu na warstwie biologicznej jest szybki. Biofilm jest w zasadzie martwy, gdy trzcina wyschnie. Efekt po zabiegu może nie zawsze być widoczny natychmiast.

Po zastosowaniu Algoclear Pro glony znikają w ciągu kilku godzin, pozostawiając tymczasowy mleczny połysk, jeżeli biofilm jest gęsty. Mech zmieni kolor na brązowy w ciągu kilku godzin i zacznie się rozpadać. Porosty mogą zwodniczo utrzymywać kolor po śmierci glonów. W końcu rozpadają się i spadają. Grzyby również giną po kontakcie - widoczne ciemne metabolity są rozpuszczane w wodzie i ulegają fotolizie. Ciemne/szare przebarwienia potrzebują czasu, aby się rozproszyć, jednak dachy są wystarczająco narażone na naturalne siły wiatru i deszczu, aby ujrzeć efekty wizualne w ciągu kilku tygodni lub kilku miesięcy.

Okresowość zabiegów będzie się różnić w takim samym stopniu, jak szybkość zanieczyszczenia w danym środowisku. Trzcina i słoma będą przechowywać pewną ilość składnika aktywnego i powoli go uwalniać jak to jest w przypadku każdego porowatego podłoża.