Czyszczenie obszarów trudno dostępnych w obiektach kultury ze SpaceVac

 

W jaki sposób dbać o czystość w trudno dostępnych obszarach?

Obiekty kulturowe są miejscem, które bez wątpienia wymaga specjalistycznego podejścia do czyszczenia. Wystarczy przyjrzeć się specyfice tych przestrzeni, by zrozumieć, że standardowe metody usuwania zabrudzeń nie będą miały tam zastosowania. Najlepszym tego przykładem są gmachy opery oraz teatrów, które często charakteryzują się bardzo dużą powierzchnią. Stropy tych budynków umieszczone są na dużej wysokości, zaś tuż pod nimi znajdują się elementy oświetleniowe, wystawne żyrandole, a niekiedy także inne elementy dekoracyjne. Kilkupiętrowe balkony ograniczone balustradami czy wreszcie elementy konstrukcyjne za kurtyną. Tak złożone zagospodarowanie powierzchni w żaden sposób nie ułatwia pracy ekipom sprzątającym. Dość powiedzieć o rozkładzie krzesełek oraz przestrzeniach pomiędzy nimi. Jasnym jest, że klasyczne odkurzacze nie sprostają wszystkim wymaganiom czyszczenia.

Czyszczenie stropów usuwanie kurzu z miejsc trudno dostępnych

Jaką technikę czyszczenia wybrać do obiektów kultury?

W niedawnym czasie wiele budynków teatrów, kin oraz opery zostało zamknięte z powodu lockdown’u wywołanego pandemią. Przez ten okres zarówno konserwatorzy budynków, jak i firmy sprzątającego nie pracowali lub wykonywali swoje obowiązki z mniejszą częstotliwością. Doprowadziło to do nagromadzenia się pyłu na wysoko położonych elementach konstrukcyjnych. Jako, że prace związane z jego usuwaniem nie są wykonywane tak często, jak chociażby czyszczenie powierzchni poziomych, zaś zarządcy chcąc ograniczyć koszty, zrezygnowali z regularnego mycia niewidocznych obszarów. Długotrwałe skutki takich zaniedbań mogą się jednak obrócić przeciwko nim. Należy bowiem pamiętać, że jedynie regularne czyszczenie tak dużych obiektów zapewni bezpieczeństwo dla odwiedzających.

Aby zagwarantować skuteczną pracę na każdej wysokości trzeba zatem sięgnąć po sprzęt profesjonalny. W przypadku tego typu zastosowania doskonale sprawdzi się innowacyjny system SpaceVac do usuwania kurzu z trudno dostępnych obszarów. Rewolucyjna technologia odkurzania na wysokości zapewnia możliwość dotarcia do obiektów umiejscowionych nawet na kilkunastu metrach od powierzchni gruntu. Te z pozoru nieosiągalne przestrzenie wreszcie będą mogły odzyskać dawny blask. Ponadto, oferując tak innowacyjne usługi swoim klientom można zapewnić swojej firmie stabilizację w tak zmiennych czasach.

Czyszczenie SpaceVac usuwanie kurzu z wysoko położonych powierzchni

Zalety profesjonalnego systemu czyszczącego SpaceVac

Największą zaletą systemu SpaceVac Indoor Classic jest fakt, że cały proces czyszczenia może odbywać się z bezpiecznego poziomu podłoża. Czynność ta w wielu przypadkach nie wymaga wykorzystania drabin, podnośników czy rusztowań, których rozłożenie mogłoby napotkać wiele przeszkód. Opracowane technologie umożliwiają bardzo dokładne oczyszczenie newralgicznych miejsc bez zbędnego wysiłku. Ograniczenie wykorzystania konstrukcji umożliwiających prace na wysokości zapewnia większe bezpieczeństwo dla pracowników firm czyszczących, gdyż minimalizuje ryzyko groźnego wypadku.

Kolejną korzyścią specjalistycznego systemu jest wygoda, z jaką operator może posługiwać się kijem teleskopowym. Te wykonane z włókna węglowego narzędzie cechuje się niską wagą, redukującą wysiłek osoby posługującej się sprzętem. Ponadto, praktyczny mechanizm blokowania zabezpiecza przed rozłączeniem się elementów systemu w trakcie pracy. Dużą elastyczność gwarantuje szeroka gama szczotek i akcesoriów stworzonych w celu rozszerzenia zakresu opcji. Przy produkcji produktów do czyszczenia na wysokości zadbano o zachowanie najwyższych norm jakościowych, dzięki czemu długi okres żywotności systemu zapewni znaczny zwrot z inwestycji.

Odkurzanie trudno dostępnych miejsc w obiektach kultury

Wartością dodaną systemu SpaceVac jest również możliwość zwiększenia wydajności urządzeń klimatyzacyjnych, kamer bezpieczeństwa oraz alarmów przeciwpożarowych. Usunięcie kurzu z elementów oświetlenia oraz koryt korytek kablowych zapobiega zapaleniu się przegrzanej warstwy pyłu. Aby uzyskać kompleksowy efekt czyszczenia w obiektach kulturowych, warto się ponadto zaopatrzyć w urządzenie do skutecznego odkurzania przestrzeni pomiędzy krzesełkami. Taki efekt zapewni użycie plecakowych odkurzaczy, dzięki którym dotarcie do każdego, nawet najmniejszego obszaru będzie znacznie łatwiejsze. Dodatkowym plusem tego wyboru będzie możliwość odkurzania bez torebki filtracyjnej popularnych w salach kinowych typów zabrudzeń, do jakich należą m.in. resztki popcornu.

Źródło: SpaceVac