Czyszczenie w strefach przemysłowych z RGS Vacuum Systems.

 

Włoska firma RGS Vacuum Systems, będąca producentem profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych od wielu lat dostarcza urządzenia oparte na najnowocześniejszych technologiach pracy w strefach zagrożonych wybuchem. W swojej ofercie posiada sprzęt dedykowany dla różnych gałęzi przemysłu specjalistycznego. Aby zapewnić najwyższą skuteczność, bezpieczeństwo oraz zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko, procesem produkcji zajmują się jedynie doskonale przeszkoleni pracownicy.

zbieranie pyłów usuwanie zaniczyszczeń przemysłowych

Dlaczego do czyszczenia w strefach ATEX nie należy używać klasycznych odkurzaczy?

Istnieją sektory przemysłu, w których ze względu na swoją specyfikę, występują niebezpieczne pyły oraz gazy wybuchowe. Skalę potencjalnego zagrożenia można było zaobserwować na przykładzie niedawnego wybuchu w stolicy Libanu, Bejrucie. W magazynie portowym, w którym składowano saletrę amonową, 4 sierpnia 2020 roku nastąpiła jedna z największych eksplozji nienuklearnych spowodowanych przez człowieka. Wskutek zaniedbań kilkaset osób straciło życie, ponad 6,5 tysiąca odniosło obrażenia, 250 tysięcy straciło domy, a straty po tej tragedii szacowane są wstępnie na 15 miliardów dolarów! Aby w przyszłości uniknąć podobnego zdarzenia należy poważnie potraktować temat usuwania zabrudzeń w miejscach o podobnym stopniu narażenia. Więcej na temat charakterystyki stref wybuchowych przeczytać można w jednym z wcześniejszych wpisów.

Podział urządzeń o zastosowaniu specjalistycznym.

Sięgając po specjalistyczne urządzenia marki RGS można nie tylko poprawić wydajność czyszczenia, ale również zadbać o bezpieczne otoczenie. Gama odkurzaczy przemysłowych obejmuje maszyny jednofazowe, trójfazowe, pneumatyczne oraz typu FOOD & PHARMA, przeznaczony jak sama nazwa wskazuje do przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

W zależności od potrzeb, wybrać można m.in. wytrzymały sprzęt przystosowany do usuwania pyłów lub cieczy o natychmiastowym czasie działania. Dynamika, jaką zapewniają odkurzacze jednofazowe umożliwia skrócenie czasu pracy zarówno podczas przejścia roboczego, jak i następnie, w trakcie opróżniania zbiorników. Model ten doskonale sprawdzi się w sektorach: mechanicznym, budowlanym, spożywczym, rolniczym oraz w takich obiektach jak: myjnie samochodowe, spalarnie, ciepłownie czy gazownie. Wyjątkowa efektywność filtracji sprawia, że operator może uniknąć kontaktu z niebezpiecznymi substancjami. Zaletą opisanego typu maszyny jest również jego długa żywotność, uzyskana dzięki wykorzystaniu komponentów najwyższej jakości.

Odkurzacze przemysłowe specjalistyczne zastosowanie w przemyśle

W przypadku pracy ciągłej do nawet 24 godzin na dobę polecamy z kolei odkurzacze trójfazowe. Do licznych plusów tego modelu należą: możliwość szybkiego opuszczania zbiornika, solidna rama wykonana ze stali lub ABS, a także niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. Urządzenia o tej specyfice wykorzystuje się na szeroką skalę w przetwórstwie tworzyw sztucznych oraz w przemyśle ceramicznym, gumowych czy tekstylnym. Regularne usuwanie zabrudzeń z maszyn pakujących i procesowych zapewni stałą czystość w miejscu pracy.

Jeśli zaś w danym miejscu zabronione jest korzystanie z zasilania elektrycznego lub występuje problem z dostępnością takowego, warto zwrócić uwagę na odkurzacze pneumatyczne od RGS Vacuum Systems. Maszyny te wyróżniają się faktem, że podciśnienie wytwarzane jest w nich przez system Venturiego. Pojemności zbiornika rzędu 65 litrów i więcej pozwalają na wielogodzinną pracę bez konieczności jego opróżniania. Urządzenia pneumatyczne stworzone zostały z myślą o odsysaniu bardzo drobnego pyłu.

Dla rozwiązania problemów odpylania, czyszczenia oraz usuwania odpadów przy produkcji opakowań w przemyśle spożywczym i farmaceutycznych opracowano odkurzacz typu FOOD & PHARMA. Model ten doskonale sprawdzi się w zbieraniu pozostałości procesów produkcyjnych, optymalizując operację opróżniania. Umożliwia ponowne wykorzystanie zebranych pyłów, zaś jego jasny kolor ułatwia utrzymanie urządzenia w wymaganej czystości.

Urządzenia do czyszczenia w strefach zagrożonych wybuchem

Wybierz maszynę dostosowaną do Twoich potrzeb!

Należy podkreślić, że wszystkie specjalistyczne odkurzacze posiadają szeroki zakres dostępnych akcesoriów i opcji, dzięki którym można spersonalizować sprzęt w taki sposób, aby jeszcze lepiej spełniał wymagania. Wszystkie przedstawione serie urządzeń są zgodne z dyrektywami ATEX i można je wykorzystać w większości obszarów, w których standardowy sprzęt czyszczący nie będzie miał zastosowania.

Źródło: RGS Vacuum Systems