Dlaczego czyszczenie rynien jest takie ważne?

 

czyszczenie rynien

Zerwane, zatkane, dziurawe orynnowanie to problem każdego właściciela domu i administracji budynku.

Ogromne koszty związane z zawilgoceniem dachu i elewacji, oraz niebezpieczeństwa związane z urwaniem rynnien, mogą przyprawić o zawrót głowy. 

Nie możemy dopuszczać do sytuacji w której nasze rynny są pozapychane liśćmi albo porośnięte mchem. Orynnowanie powinno skutecznie odprowadzać wodę z dachu.

Aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naszego orynnowania (lub naszych Klientów) musimy wykonywać sezonowe czyszczenie i konserwacje.

Rynien nie trzeba czyścić dzień w dzień, ani nawet raz w miesiącu.
Rozwiązaniem jest czyszczenie sezonowe:

  • przed zimą - kiedy już opadną jesienne liście, należy sprawdzić drożność i wykonać przegląd całego systemu rynnowego
  • wiosną - należy sprawdzić stan systemu rynnowego, czy przetrwał zimę bez uszkodzeń, nie oberwał się pod naporem śniegu lub lodu albo nie ma pęknięć. Oczyszczenie rynien po pierwszych roztopach jest bardzo ważne - wiosną wskaźnik opadów jest bardzo duży, a drożny system uchroni nas przed uciążliwymi szkodami.

  

Systemy SpaceVac zostały zaprojektowane zarówno do zastosowań domowych jak i komercyjnych, do czyszczenia rynien, powierzchni zewnętrznych znajdujących się na wysokości oraz trudno dostępnych miejsc. Nasz zewnętrzny system czyszczenia oferuje operatorom szybką i bezpieczną metodę czyszczenia bez drabin i rusztowań.

Więcej o systemach SpaceVac ---->

 

Zródła pomocniczne: "jakbudowac", "muratordom", "grupaextraprodukt"