Jak dbać o dywany i wykładziny w obiektach użytku publicznego?

 

Czy kiedykolwiek po wejściu do portu lotniczego, hotelowego korytarza czy pokoju czułeś specyficzny wilgotny zapach dywanu, który po czyszczeniu w dalszym ciągu pozostawał mokry? Być może widziałeś liczne dmuchawy bezskutecznie usiłujące osuszyć podłogę? Czy są to oznaki czystego i przyjaznego otoczenia?

Systemy ORBOT zostały zaprojektowane w trosce o zdrowe otoczenie. Używając ich dywan będzie czysty, jego kolory staną się żywe, zaś czas przeznaczony na schnięcie znacząco się skróci. Dodatkowo, są one w stanie poradzić sobie z problemami spowodowanymi przez inne metody czyszczenia, które prowadzą do tworzenia się pleśni, lotnych związków organicznych (VOC) czy powracających plam.

dywany i wykładziny

Systemy czyszczące ORBOT, dzięki swojej unikalnej konstrukcji, zużywają 10-cio krotnie mniej wody niż systemy konkurencyjne, co zapobiega wystąpieniu zjawiska "przemoczonego" dywanu. Dłuższy czas schnięcia może oznaczać wyłączenie z użytku istotnych części budynku, a co się z tym wiąże, wielu dylematów natury logistycznej. Problem mokrych powierzchni szczególnie widoczny jest w szkołach, szpitalach i budynkach komercyjnych, gdzie tworzy zagrożenie poślizgnięcia się i związanych z tym konsekwencji. Wyczyszczone dywany, oddane do użytku przed całkowitych wyschnięciem, będą się również znacznie szybciej zużywać, działając jak magnes i zatrzymując na sobie brud.

Znacznie poważniejszym problemem wynikającym z dłuższego czasu osuszania dywanu jest większe prawdopodobieństwo rozwijania się pleśni, a tym samym obniżenia jakości powietrza w pomieszczeniu. Może to spowodować problemy z oddychaniem, szczególnie u małych dzieci i reakcje alergiczne. Wszystko co upadnie na podłogę, zwykły kurz czy zanieczyszczenia, zostaną tam aż podłoga nie zostanie dokładnie wyczyszczona.

W tym momencie z pomocą przychodzą nam profesjonalne rozwiązania proponowane przez markę Orbot. Orbitalne szorowarki są najbardziej kompaktowym i wszechstronnym urządzeniem na rynku. Wysoka skuteczność, jaką gwarantuje sprawi, że nawet najintensywniej zabrudzone powierzchnie odzyskają nowe życie.

Standardowo istnieje 6 czynników mających wpływ na efektywność czyszczenia powierzchni. Są to: działanie mechaniczne, woda, chemikalia, temperatura, czas i doświadczenie operatora urządzenia. Zwiększenie mocy czyszczenia mechanicznego, unikalna budowa i napęd urządzenia Orbot powoduje, że rola pozostałych 5-ciu czynników została znacznie ograniczona, lub całkowicie wyeliminowana.

Zaprojektowana do najcięższych zadań, szorowarka Orbot różni się od konkurencyjnych urządzeń czyszczących unikatowa konstrukcja i zdolnością usuwania oraz absorbowania zanieczyszczeń. Zastosowana technologia ruchu orbitalnego w głowicy czyszczącej znacznie ułatwia prace i umożliwia czyszczenie niemalże każdej powierzchni bez ograniczeń.

HOS Orbot SprayBorg to najbardziej kompaktowe i wszechstronne urządzenie przeznaczone do czyszczenia posadzek i wykładzin, zarówno w budynkach komercyjnych jak i mieszkalnych.

czyszczenie schodów z wykładziną

Ten unikalny system jest również kompatybilny z szerokim asortymentem szczotek i padów do czyszczenia, szorowania, polerowania kamienia. Orbot SprayBorg jest urządzeniem elektrycznym, wyposażonym w zbiornik o pojemności jednego galonu, montowanego na urządzeniu Orbot. Montaż zajmuje jedynie kilka sekund. Unikalny system pozwala na kontrolowanie strumienia natyskowego używając do tego tylko jednego palca. Innowacyjny projekt urządzenia pozwala na szybką wymianę opróżnionych zbiorników. Unikalny projekt eliminuje rozchlapywanie i posiada zredukowaną wagę całkowitą, dzięki czemu urządzenie zostaje łatwe w prowadzeniu.

RÓWNOWAGACertyfikat
Dla większości zastosowań, wystarczy użyć wody, zmniejszając oddziaływanie chemikaliów na środowisko.

JAKOŚĆ POWIETRZA
Niskie zużycie środków czystości prowadzi do poprawy
jakości powietrza w pomieszczeniach.

ZUŻYCIE WODY
Orbot zużywa średnio 10 razy mniej wody w porównaniu
do tradycyjnych metod czyszczenia.

Environ HP współdziała z technologią rotacyjna (metoda kapsułkowania) Większość zabrudzeń z dywanów domowych czy biurowych, można bez większego problemu usunąć za pomocą odkurzania na sucho. Zdarzają się jednak zabrudzenia tłuste i lepkie, do których przywiera duża ilość brudu. W efekcie otrzymujemy brzydki, szary wygląd dywanu zabrudzonego tłustymi plamami. Aby usunąć tego rodzaju brud, wymagane jest poświęcenie mu nieco więcej uwagi. Doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest nasza technologia rotacyjna. Napęd rotacyjno - orbitalna generuje setki drgań wirujących wydobywając i usuwając zabrudzenia z dywanu.

Environ HP jest przyjaznym dla środowiska roztworem na bazie wody do czyszczenia z niskim udziałem nadtlenku wodoru i wysokiej zawartości specjalistycznego polimeru. Mieszanka związków organicznych w połączeniu ze zwiększonym tarciem generowanym przez technologię orbitalną pomaga rozpuścić tłuszcze i usuwać plamy.

Trwalszy zapach, wygląd i czystość!

Metoda kapsułkowa czyszczenia dywanów