Minusowa temperatura nie jest przeszkodą w myciu okien!

 

Systemy z kijami teleskopowymi, które ogrzewają czystą wodę były kiedyś postrzegane jako luksus. Wspaniałe, zwłaszcza w okresie zimowym, ale raczej drogie. Jaka jest prawdziwa różnica w porównaniu z gorącą wodą i czy warto w nią dodatkowo zainwestować?

Systemy grzewcze do mycia okien istnieją już prawie 13 lat. To nasuwa pytanie, dlaczego w ogóle używać podgrzewanej wody? Istnieje kilka bardzo dobrych powodów. Pierwszym, a być może najbardziej oczywistym powodem jest to, że używanie gorącej wody, szczególnie w miesiącach zimowych, znacznie ułatwia mycie okien. 

Systemy grzewcze do mycia okien

 

Używanie zimnej wody, gdy temperatura zewnętrzna jest bliska zera, może być trudne, a nawet bolesne dla rąk. Kiedy kij teleskopowy jest gorący jego obsługa jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Oprócz komfortu i łatwości pracy, po prostu nie ma wątpliwości, że czyszczenie gorącą wodą jest skuteczniejsze niż czyszczenie zimną. Nie znaczy to jednak, że doskonałe rezultaty nie są możliwe przy zimnej wodzie. Tysiące użytkowników systemów do mycia okien osiąga najwyższe wyniki przy użyciu zimnej wody każdego dnia. Ale gorąca woda jest w stanie uzyskać doskonałe wyniki szybciej i przy mniejszym wysiłku. Dlaczego? - Gorąca woda ma większą moc rozpuszczania zabrudzeń, podgrzana ultra czysta woda jest rzadsza, dzięki czemu wchłania brud i wysycha o wiele szybciej.

gorąca woda do mycia okienGorąco?!
Oryginalne systemy Thermopure ™ używały butli z propanem do podgrzewania wody. To była bardzo skuteczna metoda ogrzewania, ale miała kilka poważnych wad. Przenoszenie gazu w furgonetce jest niewygodne i trudno stwierdzić, ile gazu pozostało w butli. Ponadto, spalanie wymagało zainstalowania wyciągu spalin w pojeździe, aby umożliwić bezpieczne wydostawanie się gazów wydechowych. A kiedy butla była pusta, trudno było znaleźć w pobliżu zamiennik. Ze względów praktycznych i bezpieczeństwa konieczna była inna metoda ogrzewania, która pojawiła się w następnej generacji systemów Thermopure ™, w których zastosowano olej napędowy.

Diesel Power
Ionic opracował systemy zasilane olejem napędowym około 18 miesięcy po systemach gazowych, które odniosły natychmiastowy sukces. Korzyści były oczywiste; olej napędowy jest łatwo dostępny z każdej stacji benzynowej, a ponieważ system pobiera paliwo z własnego zbiornika, łatwo było zobaczyć, ile zostało, uzupełniając go jeśli była potrzeba. Palniki z silnikiem wysokoprężnym mogą emitować spaliny w podobny sposób, jak spaliny silnika (na zewnątrz pojazdu), więc oddzielny przewód kominowy nie jest potrzebny. Z tych powodów gorące systemy Thermopure™ zasilane olejem napędowym stały się bardzo popularne i w ciągu kilku miesięcy całkowicie wyparły gazowe systemy Thermpoure.

Dzisiejsze wybory
Systemy Thermopure™ Zasilane silnikiem wysokoprężnym są teraz mocno osadzone jako opcja wyboru dla czyścicieli okien, którzy chcą mieć podgrzewaną czystą wodę, co jest bardziej popularne niż kiedykolwiek. Jednak często ze względu na koszty niektóre firmy czyszczące okna decydują się początkowo na systemy zimnej wody, dopiero później zdają sobie sprawę, jakie mozliwości daje gorąca woda.

 

Jakie są opcje aktualizacji?

Projektując system Zero (Ionic's Reach & Wash®), firma Ionic specjalnie dostosowała elementy do systemu grzewczego Thermopure ™. Oznacza to, że w dowolnym momencie do systemy Zero - zimnej wody można łatwo zmodernizować do gorącej wody, bez potrzeby stosowania zewnętrznych skrzynek. Dla tych, którzy mają inne typy systemów zimnej wody, Ionic HotBox jest uniwersalnym dodatkiem, który zawiera ten sam system Thermopure ™ w kompaktowym i wydajnym opakowaniu, który ma nawet własną 12-woltową baterię.

Od początku jest łatwiej...
Chociaż opcje aktualizacji są użyteczne i (szczególnie w przypadku Zero) bardzo skuteczne, najbardziej sensowne jest po prostu zakupienie gorącego systemu, zamiast późniejszego uaktualnienia do gorącego. Łatwo jest oszczędzać pieniądze, wybierając tylko zimną wodę, ale warto zauważyć, że około 7 na każde 10 firm, które kupują systemy z zimną wodą, w ciągu dwóch lat powraca do Ionic, szukając sposobu na ulepszenie do gorącej wody. Cytując jedną z firm: "Podobnie jak większość, zawsze uważałem gorącą wodę za niepotrzebny wydatek, więc nie wybrałem go, gdy wybierałem swój system. Po kilku zimach i bardzo zimnych wiatrach nie chcę stawić czoła kolejnym grudniom bez gorącej wody!"

A Ty jaki masz system?

Źródła pomocnicze: Ionic Systems Reach & Wash