Przegląd mini szorowarek do zastosowania w detalingu.

 

Którą maszynę wybrać do użytku specjalistycznego?

Dokonując zakupu maszyny czyszczącej większość w głównej mierze zwraca uwagę na moc jej działania. Oczywiście nie powinno to nikogo dziwić, gdyż jest to jeden z podstawowych wyznaczników klasy urządzenia. Wybierając szorowarkę należy jednak wziąć pod uwagę także inne czynniki. Przede wszystkim, należy zastanowić się na jakiej powierzchni będzie ona najczęściej użytkowana. Tutaj warto przyjrzeć się wielkości danego obszaru, ilości trudno dostępnych miejsc oraz materiałowi, z jakiego dana powierzchnia została wykonana. Innymi powodami, które mogą determinować kupno konkretnego modelu mogą być: waga urządzenia, czas pracy, zakres możliwości urządzenia oraz oczywiście – cena. Przyjrzyjmy się zatem urządzeniom dedykowanym do użytku na niewielkich powierzchniach. Takie maszyny okażą się niezawodne w dotarciu do trudno dostępnych obszarów czyszczenia oraz w pracach szczegółowych.

Kupno mini urządzenia czyszczącego.

Jako pierwszą wybraliśmy kompaktową szorowarkę ORBOT Slim o zasilaniu bateryjnym. Ten niezwykle wygodny sprzęt umożliwia nieprzerwaną pracę przez nawet 45 minut bez podłączonego przewodu. Zapewnia to łatwość w dotarciu do przestrzeni, w których utrudniony jest dostęp do prądu. Waga urządzenia waha się pomiędzy 12, a 19 kg, w zależności od konfiguracji. Gwarantuje to możliwość bezproblemowego transportu dla przeciętnego pracownika. Wysoka zwrotność maszyny pozwala czyścić nią takie obszary jak np. podłogi w pojazdach komunikacji miejskiej, a także łazienki czy sypialnie hotelowe. W dostrzeżeniu przeszkód i zabrudzeń pomaga przednie oświetlenie LED, zaś opcja pracy na niemal wszystkich powierzchniach – od dywanów, poprzez kamień, drewno, winyl, na tzw. Podłogach bezpiecznych skończywszy. To wszystko czyni z modelu Slim lidera w swojej klasie.

Kolejna warta uwagi maszyna również pochodzi z grupy produktów Orbot. Wersja – Micro mimo iż jest najłatwiejszym w obsłudze narzędziem ręcznym, swoją mocą nie ustępuje konkurencji. Silnik urządzenia generuje 3000 obrotów na minutę, a podwójny napęd orbitalny zapewnia sprostanie oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Pełen zakres doboru akcesoriów gwarantuje niepowtarzalną uniwersalność. Orbot Micro czyści powierzchnie schodów, dywanów, fug, płytek, kostki, kamienia oraz tapicerki (również samochodowej). Praca w dwóch płaszczyznach – w pionie oraz pod kątem 45o , jak również ciężar całkowity wynoszący zaledwie – 2 kg sprawiają, że urządzenie to jest często pierwszym wyborem w zastosowaniu szczegółowym.

Profesjonalne urządzenia czyszczące kompaktowe maszyny

Następna maszyna stworzona do detalingu reprezentuje amerykańską markę urządzeń specjalistycznych – TOMCAT. NANO EDGE® to prawdziwa perełka wśród kompaktowego sprzętu czyszczącego. Przy jego projektowaniu skupiono się na ograniczeniu zużycia wody (nawet o 70%) oraz wyeliminowaniu środków chemicznych używanych do mycia. Ponadto, opcja regulacji obciążenia umożliwia prace w różnych warunkach. Zmniejszenie ryzyka poślizgu poprzez działanie bez użycia chemii zapewnia ekipom sprzątającym bezpieczeństwo podczas pracy. Ogromną zaletą urządzenia jest także jego budowa – prostokątny kształt gwarantuje równy czas oddziaływania na powierzchnię całą szerokością pada oraz pozwala na czyszczenie w narożnikach czy tuż obok listw przypodłogowych. Tomcat NANO EDGE z łatwością poradzi sobie z myciem toalet, usuwaniem zabrudzeń z klatek schodowych oraz przywracaniem dawnego blasku parkietom w salach gimnastycznych.

 

Gdzie szukać maszyn do zastosowania w detalingu?

Oprócz wyróżnionych przez nas maszyn, w ofercie BRAVOS znaleźć można także inne kompaktowe modele dedykowane do małych i średnich powierzchni czyszczenia. Wśród gamy naszych urządzeń znaleźć można sprzęt używany w atrakcyjnej cenie. Od teraz czyszczenie w trudno dostępnych miejscach, mycie powierzchni schodów czy specjalistyczne prace detalingowe nie sprawią już większego problemu, a klienci docenią efekty działania niezawodnych szorowarek kompaktowych.

 

 

Źródło: Orbot, Tomcat