W jaki sposób zabezpieczyć schody ruchome przed sezonem jesienno-zimowym?

 

Jak czynniki zewnętrzne wpływają na stan systemów schodów ruchomych?

Jesień jest okresem, w którym notuje się wzmożony ruch w galeriach handlowych. Choć w głównej mierze odczuwają to pracownicy sklepów, nie można zapominać o personelu firm sprzątających. Bieżący rok z powodu zagrożenia epidemicznego może wyglądać nieco inaczej. Część klientów zapewne wybierze zakupy drogą internetową, jednak na próżno liczyć, że w okresie przedświątecznym liczba osób odwiedzających centra handlowe nie wzrośnie. Możliwy jest również scenariusz, w którym część konsumentów wybierze wcześniejszy okres na dokonanie niezbędnych zakupów, aby uniknąć kontaktu z tłumem. Dla właścicieli oraz zarządców budynków obecny czas jest ostatnią szansą na przygotowanie się do sezonu.

czyszczenie i konserwacja schodów ruchomych mycie esklatorów

W tak dużych obiektach jest wiele obszarów, które wymagają szczególnej uwagi. Jednym z takich miejsc są bez wątpienia powierzchnie schodów oraz pochylni ruchomych. Należy zwrócić uwagę, że te powszechne obecnie urządzenia transportowe są ponadprzeciętnie narażone w porze jesienno-zimowej, ze względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Liczne opady deszczu, a niekiedy również śniegu powodują przenoszenie dużej ilości zabrudzeń na obuwiu odwiedzających galerie. Ponadto, sól powszechnie stosowana celem przyspieszenia topnienia śniegu ma bardzo niekorzystne działanie na wszelkie powierzchnie aluminiowe, a do takich należą właśnie elementy systemów eskalatorów.

Zalety cyklicznej konserwacji eskalatorów.

Istnieje wiele korzyści, wynikających z regularnego czyszczenia schodów ruchomych. Należą do nich m.in.:

  • przywrócenie estetycznego wyglądu, który wpływa na poczucie komfortu klientów,
  • zmniejszenie częstotliwości czyszczenia powierzchni wokół tych urządzeń transportowych,
  • zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników,
  • umożliwienie dłużej eksploatacji bez konieczności kosztowych napraw lub wymiany części.

Aby jednak konserwacja nie niosła za sobą zwiększonych kosztów usługi, zaleca się jej częstsze przeprowadzanie. Dla porównania – konstrukcje czyszczone raz na kwartał wymagają znacznie mniejszych nakładów finansowych, gdyż zabrudzenia nie zdołają osadzić się zbyt głęboko na powierzchni. Skutkuje to nawet kilkukrotnym zmniejszeniem kosztów całego procesu, co jest informacją wartą zastanowienia.

W jaki sposób czyścić schody ruchome jak myć pochylnie ruchome

Jakie urządzenie wybrać do czyszczenia schodów w galeriach handlowych?

W celu gruntownego oczyszczenia schodów oraz pochylni ruchomych polecamy wykorzystanie profesjonalnych urządzeń czyszczących, gdyż tylko takie gwarantują zadowalający efekt. Kompaktowe maszyny marki JUMA uważane są na świecie za produkty najwyższej jakość. Niemiecka precyzja wykonania zapewnia wysoką skuteczność oraz długą żywotność swoich produktów. Firma będąca na rynku od niemal 20 lat posiada duże doświadczenie jako dostawca specjalistycznych technologii, którym można zaufać.

Systemy oparte na mechanice, nie zaś elektronice umożliwiają spełnienie nawet najbardziej restrykcyjnych norm w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Inwestycja w sprawdzone maszyny oraz środki daje nie tylko pewność, że zadanie będzie wykonane jak należy, ale także ogranicza koszty konserwacji w dłuższej perspektywie.

Marka JUMA opracowała kilka wysoce zaawansowanych maszyn czyszczących. Najbardziej podstawowym z nich jest urządzenie STEP 110, usuwające zabrudzenia na mokro. System szczotek w kształcie litery V gwarantuje zwiększony nacisk na powierzchnie. Perfekcyjny efekt usługi umożliwia system 18 szczotek o innej długości i materiale, przeznaczonym do różnych typów zabrudzeń. Mycie odbywa się w ruchu pionowych oraz poziomym, aby jeszcze dokładniej dotrzeć do wszystkich newralgicznych miejsc.

Innowacyjną wersją urządzenia do czyszczenia schodów jest STEP 150, posiadający ekran dotykowy oraz większe parametry techniczne, względem swojego pierwowzoru. Maszyna umożliwia wybór czasu cyklu czyszczenia od 12 do 60 sekund. Wyświetlacz manualny zapewnia większą intuicyjność pracy, pokazując m.in. informacje o konieczności interwencji serwisowej, zapobiegając dalszemu eksploatowaniu niesprawnego sprzętu, co mogłoby doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia.

JUMA w swojej ofercie posiada również urządzenie do  mycia chodników ruchomych TRAVEL 600. Dzięki wykorzystaniu systemu mechanizmu próżniowego, podciśnienie całkowicie rozpuszcza i usuwa brud, zarazem uniemożliwiając przedostanie się wody do wnętrza mechanizmu.

Czym czyścić schody ruchome maszyny do mycia schodów ruchomych

Gdy czyszczenie mechaniczne nie wystarczy

W celu wykonania kompleksowej usługi istotne jest również zastosowanie profesjonalnych środków czyszczących. Jednym z nich jest preparat JUMASCAL, dedykowany do konserwacji schodów i pochylni ruchomych. Doskonale rozpuszcza zabrudzenia pochodzenia olejowego lub smarowego. Tworzy on na powierzchni antystatyczną i odporną na zabrudzenia powłokę ochronną. Jest kompatybilny z twardą wodą, zaś jego wysoka wydajność zapewnia ekonomiczne zużycie. JUMASCAL można używać do wszystkich powierzchni eskalatorów w centrach handlowych, supermarketach, na lotniskach, na dworcach oraz stacjach metra.

Wszystkie opisane produkty znaleźć można w ofercie marki BRAVOS, będącej dystrybutorem produktów JUMA na terenie Polski. Jeśli dotychczasowe środki nie były dostatecznie skuteczne, warto wybrać najwyższej klasy urządzenia i chemie w przystępnej cenie.

Źródło: JUMA