Wykorzystanie systemu odkurzania na wysokości w obiektach sportowych

 

Wykorzystanie aren sportowych

Budynki sportowe, będące niejednokrotnie własnością władz miast zamieniają się często w miejsca, w których organizuje się liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty czy targi.

Architektura obiektów widowiskowych

Przygotowanie hal sportowo-widowiskowych do tak zróżnicowanego zastosowania bywa jednak nie lada wyzwaniem. Należy bowiem mieć na uwadze ich architekturę, a ta może nastręczyć wielu problemów ekipom sprzątającym. Kaskady trybun to tylko jedne z newralgicznym miejsc, jakie wymaga profesjonalnego czyszczenia między odbywającymi się wydarzeniami. Niektóre obszary są znacznie trudniej dostępne.

Trzeba pamiętać, że konstrukcje podtrzymujące strop, złożone układy systemów wentylacji czy podwieszane tablice, służące do gry w koszykówkę także wymagają uwagi. Również sekwencje lamp pod sufitem należą do miejsc, gdzie z łatwością osiada kurz, który z czasem się nawarstwia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jakie zagrożenie mogą powodować takie sytuacje. Pogarszająca się wydajność urządzeń klimatyzacyjnych, kamer bezpieczeństwa czy alarmów przeciwpożarowych może nieść za sobą daleko idące skutki.

Unikalna technologia czyszczenia SpaceVac

Wydajna technologia czyszczenia na wysokości

Oczywiście można oczyścić te powierzchnie z wykorzystaniem drabin, podnośników czy rusztowania, ale jak powszechnie wiadomo, nawierzchnie sportowe w takich obiektach są niezwykle delikatne. Dodatkowo, wykorzystanie takiego sprzętu zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko wystąpienia wypadku przy pracy. Z tego właśnie względu rekomendujemy wykorzystanie alternatywnego rozwiązania, jakim jest system odkurzania wewnętrznego stworzony przez markę SpaceVac.

Narzędzie to jest nie tylko wysoce skuteczne w tego rodzaju pracach, ale też pozwala na usunięcie warstw kurzu z bezpiecznego poziomu gruntu. Ponadto znacząco skraca sam czas niezbędny na wykonanie zadania, co daje znaczącą przewagę w branży.

Arena wydarzeń sportowych

Cechy systemu SpaceVac

Technologia ta składa się z kilku elementów, spośród których każdy został wykonany z niezwykłą starannością. Na kompletny zestaw składa się wąż ssący, specjalne głowice oraz szczotki, zestawy przedłużek, a także dodatek w postaci systemu monitorującego postępy prac.

Wykorzystanie włókna węglowego w procesie produkcji sprawia, że poszczególne części są wytrzymałe, a zarazem niebywale lekkie. Łączą zatem komfort pracy z pewnością, że nie wydarzy się nic niepożądanego. Zastosowanie unikalnego mechanizmu blokującego zapewnia spójność systemu nawet w najtrudniejszych warunkach, przy pełnej możliwej długości. Niska waga sprzętu sprawia z kolei, że operator nie męczy się wykonując swoją pracę, a zatem nie potrzebuje tak częstych przerw w jej trakcie.

Uniwersalne zastosowanie systemu

Nowatorskie narzędzie SpaceVac pozwoli wyeliminować zalegające warstwy kurzu, poprawiając w widoczny sposób estetykę obiektu, oczyści powietrze wewnątrz niego, a także zmniejszy zagrożenie pożarem. Pomimo przeznaczenia wewnętrznego, system można przemianować również na technologię wykorzystywaną na zewnątrz, a to wszystko przy pomocy specjalnego adaptera oraz kompatybilności poszczególnych elementów systemu. Wówczas sprzęt taki posłużyć może np. do usuwania zanieczyszczeń z rynien oraz rur spustowych.

Dodatkowo, dzięki innowacyjnym narzędziom monitorującym w postaci montowanej na głowicy kamery oraz monitora, wyposażonego w uchwyt na rurę ssącą można śledzić poczynania pracowników w czasie rzeczywistym, zaś efekty wykonywanej pracy przedstawić zleceniodawcy.

 

Źródło: SpaceVac